Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги

Доступні ліки

1.04.19 - "Доступні ліки" стають більш сучасними, зручними та доступними для кожного пацієнта.

1 квітня 2017 року стартувала програма “Доступні ліки".

Майже два роки українці безоплатно або за невелику доплату отримують ліки проти хронічних хвороб серця, астми та діабету 2 типу. За цей час виписано понад 33 млн рецептів на понад 1,7 млрд грн. Кожна третя аптека увійшла в програму. "Доступними ліками" скористалися більш як 6,5 мільйонів людей. Але головні показники — здоров’я населення:

 За перший рік роботи програми “Доступні ліки” кількість пацієнтів з нормалізованим цукром при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%.

 Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%.

 Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми.
Всього на 17 000 менше викликів.

За 2 роки нам вдалося розширити програму та зробити її популярною та корисною для громадян. На цьому не зупиняємося.

1 квітня 2019 року "Доступні ліки" піднімаються на новий рівень. Програма переходить до НСЗУ Національна служба здоров'я України.

Уже у березні Національна служба здоров’я розпочне підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня 2019 року запрацює електронний рецепт і НСЗУ почне виплати аптекам.

Ця зміна трансформує весь механізм роботи "Доступних ліків":

? Аптеки, які хочуть брати участь у програмі, більше не укладатимуть договорів з різними департаментами охорони здоров'я. Вони співпрацюватимуть з НСЗУ. Документообіг проходитиме в електронному форматі. Всі процеси відбуватимуться максимально прозоро, чітко та оперативно. Буде єдиний пул коштів на всю країну, які будуть прозоро відслідковуватися.

? Рецепт на "Доступні ліки" лікар також виписуватиме через електронну систему охорони здоров’я. Всі рецепти будуть обліковуватися у електронній системі. Менше бюрократичної тяганини — більш точна та швидка робота медзакладів.

? Свої ліки можна буде дуже просто отримати за електронним рецептом в будь-якій аптеці країни, яка уклала договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Покроково, як отримати ліки за електронним рецептом: https://goo.gl/WdeYCG

?Важливо — Доступні ліки тепер виписуватиме лише обраний вами сімейний лікар чи терапевт. Для отримання рецепту з 1 квітня вам потрібно мати декларацію з лікарем.

? Завдяки електронному рецепту "Доступні ліки" нарешті без проблем зможуть виписувати приватні заклади та ФОпи.

З квітня зміни розгортатимуться поступово, але за кілька місяців охоплять всю країну. Адже від них виграють усі учасники програми. Переконана, що ми швидко перейдемо на новий рівень роботи — за кращими світовими стандартами.

Volodymyr Groysman Oleksandr Saenko Oleg Petrenko Pavlo Kovtonyuk Роман Ілик