Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги

ОБЕРЕЖНО, КІР!!!

 

За даними МОЗ України, у червні 2017 року на кір захворіли 473 людини, що майже подвоїло число захворілих з початку року до 962. Найбільше людей заразилися кором у Івано-Франківській та Одеській областях. Спахали захворювання у червні також реєструвалися у Тернопільській та Чернівецькій областях. Загалом за останні півроку в Україні сталося 15 спалахів кору, що вразили половину областей та місто Київ. Більше 70% захворілих з початку року – 697– діти та підлітки.

 

 

Зареєстровані випадки на кір і в Миколаївській області, в Братському та Арбузинському районах. В Одеський області реєструються випадки смертності від кору.

Аналіз випадків захворювання виявив, що більше половини захворілих не отримали жодного щеплення проти кору.

Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір склалась внаслідок накопичення значного не вакцинованого прошарку серед населення. Нині спостерігається зростання хвороби у порівнянні із минулим роком більше ніж у 20 разів.

Специфічного лікування проти кору не існує, надійною профілактикою захворювання є вакцинація.

Кір – це гостре інфекційне захворювання, яке викликається вірусом. На кір хворіє тільки людина. Вірус захворювання передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом через крапельки слини, в яких міститься вірус кору, під час розмови, кашлю, чхання. З потоками повітря вірус може розповсюджуватися на великі відстані (до 10 - 15 метрів). Сприйнятливість людей, які не хворіли на кір чи не були щеплені проти нього, майже 100%.

Основними проявами кору є підвищення температури тіла, катаральні явища з боку верхніх дихальних шляхів (закладеність носу, нежить, кашель, кон’юнктивіт) та середньо- та крупно плямисті висипання на шкірі обличчя, тулуба, рук та ніг. Висип при корі з’являється на 2-5 день від початку захворювання. Після зникнення висипу при кору на його місці ще протягом 1-2 тижнів лишаються пігментні плями, які в наступному зникають безслідно. Найбільш частими ускладненнями кору є запалення легень, середнього вуха (отит), бронхіт, стоматит. Дуже рідко кір може ускладнюватися запаленням головного мозку (енцефаліт).

У людини, яка перехворіла на кір і не має ускладнень, залишкових явищ не виникає, на все життя лишається імунітет. Кором другий раз захворіти не можливо.

На сьогодні противірусних засобів для лікування кору не існує.

Єдиним засобом профілактики кору є профілактичні щеплення, які робляться дітям у віці 1 та 6-7 років. Якщо людина не була щеплена проти кору, чи була неправильно щеплена ( тільки 1 раз) вона може захворіти на кір в дорослому віці.

 

 

По місту Первомайську захворілих на кір на теперішній час не має, але в зв’язку з недостатньою кількістю вакцини прошарок щеплених проти кору незначний.

Так, в 2017 році на вакцинацію проти кору підлягало 537 дітей, щеплено 273, що складає 48,4%.

На ревакцинацію проти кору підлягало 1957 осіб, щеплено 685, що складає 35%.

В комунальному закладі «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» на теперішній час в наявності вакцина проти кору, тому єдиний спосіб захисту від захворювання це - щеплення.

Перед щепленням необхідно звернутись до сімейного лікаря в сімейну амбулаторію.

 

Заступник головного лікаря з питань материнства та дитинства КЗ «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» - Соловей Людмила Михайлівна.