Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги

Електронне медичне врядування на первинному рівні в м. Первомайську.

Поштовхом до розробки нових шляхів підвищення ефективності національної системи охорони здоров’я є Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, ратифікована Верховною Радою України.

Зокрема, Угодою передбачається:

-          «створення єдиного простору медичних закладів всіх форм власності та підпорядкування;

-          запровадження єдиного інформаційного простору для збирання, оброблення та прогнозування клінічних і фінансових даних,;

-         створення єдиного реєстру пацієнтів та їхніх медичних даних».

 Таким чином, компанією ТОВ «ХЕЛСІ ЮА» з жовтня 2016 року в Оболонському районі м. Києва  було розпочато роботу по впровадженню нової електронної медичної системи «Helsi» в рамках пілотного проекту «Електронна медицина».

«Helsi» - це нова електронна медична система для управління та автоматизації закладів первинної та вторинної ланок медичної допомоги, яка полегшує життя пацієнтам та лікарям.

Для пацієнтів вона дає можливість не виходячи з дому дізнатись хто є його сімейним лікарем, години прийому, дає можливість записатись на прийом до лікаря в зручний для нього час. Зареєструватися, створити особистий кабінет (електронну медичну карту) та отримувати інформацію про консультації, різного роду медичні обстеження, лабораторні аналізи, схеми лікування та медичні призначення в електронному вигляді. Крім того дана система працює на смартфонах.

Для лікарів дає можливість заздалегідь бачити пацієнтів, які записались на прийом та інформацію про них. Записувати, при необхідності, оглянутих пацієнтів на консультації до лікарів вторинної ланки, направляти пацієнтів на різного роду обстеження, призначати лікування та рекомендації, виписувати рецепти, довідки в електронному вигляді.

 

 

В червні поточного року компанія ТОВ «ХЕЛСІ ЮА» надала можливість всім закладам охорони здоров’я України безкоштовного підключення та подальшого безоплатного використання системи «Helsi».

Наш  заклад  «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»  скористався наданою послугою і на першому етапі співпраці 29 червня 2017 року ми зареєстрували  свій медичний заклад в загальноукраїнській системі e-Health.

         На сьогодні готуємось до другого етапу співпраці, а саме до реєстрації наших сімейних лікарів в системі «Helsi» та  для третього етапу –  внесення даних пацієнта в систему, в зв’язку з чим   в  липні поточного року всі сімейні лікарі отримали електронний цифровий підпис. 

Необхідно відзначити, що система «Helsi» не потребує закупівлі спеціального обладнання та встановлення програмного забезпечення, достатньо мати комп'ютер, підключений до мережі Інтернет. Наразі з одинадцяти амбулаторій вісім мають доступ до мережі Інтернет, по іншим здійснюється підключення. Проблемним залишається питання придбання комп’ютерної техніки, маємо в наявності лише 13 комп’ютерів.

Колектив міського центру первинної медико-санітарної допомоги  налаштований на подальшу співпрацю з компанією ТОВ «ХЕЛСІ ЮА» і наразі вирішує досить непросте завдання, з фінансової точки зору – забезпечення комп’ютерами ще 22 робочих місць сімейних лікарів.

Адміністрація